Kontakt z obsługą sklepu

   Pon-Pt 10-18 Sb 10-13

          531 501 405

      biuro@ecobella.pl

Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

SONETT Proszek do szorowania - opakowanie uzupełniające 1 kg

D215.jpg
  • promocja
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 21,24 zł

Cena regularna: 24,99 zł

21.24
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24,99 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Sonett
Kod produktu: D215

Opis

 

SONETT Ekologiczny proszek do szorowania 1 kg - opakowanie uzupełniające

Zakres działania: Środek czyszczący o szerokim zastosowaniu do powierzchni sanitarnych i kuchennych. Bez zarysowań czyści umywalki, toalety, wanny i bez wysiłku usuwa przypalone resztki z garnków oraz tłuste osady z kuchenek i piecyków.  Dzięki delikatnemu działaniu pumeksu jest odpowiedni nawet do czyszczenia kuchennych płyt ceramicznych.
Skutecznie usuwa także sadzę z kuchni i pieców węglowych.

Produkt posiada certyfikaty ekologiczne EcoGarantie i EcoControl.
Produkt wegański wpisany na listę Vegan Society.
Ekologiczne środki czyszczące i piorące marki SONETT otrzymały tytuł Eko-Laur Konsumenta 2009.

Sposób użycia: Rozsyp proszek na powierzchni i wyczyść ją wilgotną ściereczką, szczoteczką lub gąbką. Bardzo wydajny.

Pochodzenie i własności składników: Pumeks jest lekką skałą wulkaniczną o delikatnej strukturze powstającą przez gwałtowne schładzanie lawy. Szybkie schładzanie zapobiega formowaniu się ostrych krawędzi kryształów. Dlatego drobno zmielony pumeks, będąc bardzo skutecznym środkiem czyszczącym, jest jednocześnie niezwykle łagodny. Węglan sodu w połączeniu z mydłem roślinnym doskonale rozpuszcza tłuszcz i brud, które są wchłaniane przez wybitnie chłonną glinkę o świetnych własnościach łączących. Przyjemny, świeży zapach nadają naturalne olejki eteryczne z szałwii oraz odmiany mirtu dającej olejek kajeputowy.

Istotna informacja: Środki czyszczące w postaci proszku odpowiadają rygorystycznym wymogom ekologicznym najwyższej koncentracji substancji aktywnej przy najniższym obciążeniu w transporcie, dlatego też Proszek do szorowania jest wysoce ekonomicznym i wydajnym środkiem czyszczącym.

Biodegradacja: Jako że podstawowe składniki Proszku do szorowania to sproszkowane skały, bogate w krzemiany, wracają one do środowiska bez  potrzeby degradacji. Węglan sodu, jako substancja mineralna również nie wymaga dalszej degradacji. Mydło wytwarzane z olejów roślinnych posiada pewną wyróżniająca je cechę w porównaniu ze wszystkimi innymi myjącymi substancjami czynnymi. Natychmiast po użyciu łączy się ono z wapniem (zawsze obecnym w wodzie ściekowej), tworząc mydło wapniowe i w ten sposób samo neutralizuje swoje działanie jako środka powierzchniowo czynnego na organizmy żywe (biodegradacja pierwotna/pierwszego stopnia). Z kolei mydło wapniowe jest szybko i w 100% rozkładane przez mikroorganizmy na dwutlenek węgla i wodę (biodegradacja właściwa/ drugiego stopnia). Według wytycznych OECD mydło określa się jako “readily biodegradable”( łatwo biodegradowalne).

Produkt nie zawiera:
• surowców petrochemicznych
• syntetycznych środków zapachowych
• syntetycznych barwników
• syntetycznych konserwantów
• surowców modyfikowanych genetycznie
• enzymów
• fosforanów
• wybielaczy optycznych
• zwierzęcych tłuszczy i innych surowców z martwych zwierząt

SKŁAD: >30%: proszek pumeksowy ze skał wulkanicznych; 5 - 15%: soda; 5 - 15%: glinka/ił; 1 - 5%: mydło roślinne*; < 1%: naturalne olejki eteryczne: szałwiowy i kajeputowy* (zawiera limonen*).
* = z upraw ekologicznych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl